logotyp

TIPY NA RANDE

Kam na rande

na této stránce najdete zajímavé tipy na rande. Pojďme společně vytvořit přehled míst, kde je možné strávit chvilky ve dvou. Vaše tipy uvítáme na mailu: info@nahoda.com. Můžete přiložit i fotografii Vašeho oblíbeného místa. 

Čeká Vás první rande? Přečtěte si článek, který Vám poradí jak zaujmout: První rande? Nepodceňte ho! nebo zjistěte s naším randeologem, jakých chyb při randění se dopouštíte.Super kára ve Stromovce aneb krteček zbledne závistí

Tuhle jsem se šla projít do Stromovky a najednou se proti mně vyřítil podivný stroj. Seděli na něm dva – ona a on, kmitali nožkami jako o závod a smáli se mému vyjevenému výrazu. Tak to je něco! Tohle autíčko by jim i krteček záviděl, pomyslela jsem si a hned mě napadlo, že je to super tip na netradiční první rande. Navíc jsou tam všude stromy, takže ani úpal nehrozí, řidičský průkaz není třeba a originalita? Jednoznačně zaručena.

Kdo se bojí, nesmí do staré Prahy

Víte, že Praha má své Muzeum strašidel? Jo, jo a to přímo v centru města. Jen pár metrů od Karlova mostu v Mostecké ulici. Ukažte své vyvolené, že jste nebojácný muž a ochráníte ji před bezhlavým rytířem či oběšencem. Když pak začnete Nerudovkou stoupat směrem ku Hradu, asi ve dvou třetinách cesty odbočte vlevo do ulice Jánský vršek. V tu ránu se octnete na dvoře krále Rudolfa II. a v dílně jednoho z nejslavnějších alchymistů všech dob magistra Kelleyho. Zážitek vskutku nevídaný a výjimečný. V neposlední řadě jsou zde i destilační přístroje, kde Kelley vyrábí lektvary a elixíry. Potrubím jsou tyto životadárné šťávy vedeny až dolů na dvůr, kde jsou pro návštěvníky stáčeny ve stylové alchymistické vinárně a kavárně Kellyxír. Nechte si i Vy vyrobit svůj elixír lásky uprostřed stověžaté matičky Prahy.

Palmový háj a jeseteři uprostřed Vinohrad

Tentokrát jsem pro Vás objevila skutečně něco extra. Restaurace Zelená zahrada, která je jen pár kroků od Grébovky v ulici Šmilovského 12, patří k těm, které Vám do slova a do písmene vyrazí dech. Jakmile vstoupíte a zaklapnete za sebou dveře, ten tam je chaos a shon obyčejného všedního dne. Jako mávnutím proutku se ocitnete v zahradě obklopené palmovým hájem, kde se v průzračném jezírku ladně proplétají koi kapři a jeseteři. Kouzlo účinkuje okamžitě. Klid a mír má blahodárný vliv na soulad Vašich dvou duší. Pocit, že jste spolu odjakživa, nevyprchá ani poté, co ochutnáte některou ze specialit připravených špičkovými českými kuchaři z legendární Čínské restaurace ve Vodičkově ulici. K tomu doušek kvalitního moravského vína přímo od „Mádla" a ... To už raději nechám na Vás.

Francie nanečisto

Paříž je pro zamilované jako stvořená. Než se tam se svou novou láskou vypravíte na některý z prodloužených víkendů, abyste si přímo pod Eiffelovkou slíbili „do roka a dne", zkuste si nanečisto, co to s Vámi udělá. Letenky nejsou třeba, tu pravou francouzskou atmosféru nasajete, světe div se, na Haštalském náměstí v Praze v restauraci Chez Marcel. Máte-li slabost pro dary moře, tak Vám mohu slíbit, že něco tak skvělého, jako jsou mušle ve smetanové omáčce Mariniére jste ještě nejedli. Když je pak zajíte osvědčeným Créme Brulée a zapijete kvalitním francouzským vínem, nejspíš se Vám ani nebude chtít odejít. Tolik typická vůně Francie v kombinace s neuvěřitelně milým, vždy usměvavým personálem ve Vás probudí vášeň a touhu zároveň.

Chuchelský háj

S upřímnou radostí Vás posílám do háje. A není to ledajaký háj. Po mírném pár set metrovém stoupání ve stínu vysokých stromů dorazíte ke kostelu sv. Jana Nepomuckého. Když ho obejdete a rozhlédnete se, podlomí se Vám z výhledu nejspíš kolena. Už se to tam nejspíš párkrát stalo, proto místní správce nechal k výhledu postavit lavičku. Nikým nerušeni, v naprostém tichu si vysoko nad městem dopřejte nádherný pohled na Vltavu a okraj Prahy. Když budete pokračovat dál v původním směru cesty, dorazíte do lesní ZOO. Úžasné místo obklopené lesy a mnoha jejich obyvateli. Od zajíců, přes sovy, lišky, jezevce až po daňky a muflony. O víkendu si tam budete moci dát i lehké občerstvení. Přes týden je stánek sice zavřený, ale o to větší tam budete mít soukromí. Překrásná procházka, kterou si nemůžete nechat ujít.
autem do háje
Ze strakonické zahněte hned za první pumpou doprava. Pak stále po hlavní. Na křižovatce odbočte vpravo přes koleje. Pak stále po hlavní až po cca dvou kilometrech bude s cedulí Chuchelský háj a se značkou slepá silnice (pouze pro kola) mírná odbočka vpravo do kopce. Jeďte, co to půjde nahoru a až se začne silnice zužovat, zaparkujte. Pak už postupujete pěšky dle návodu.

 

Zámek Loučeň

Takže? Deku sbalte, ale schovejte se ve stínu stromů nádherného parku, který patří k zámku Loučeň. Doporučuji zopakovat si před cestou základy první pomoci, protože už samotné prostředí vyrazí Vaší nové lásce nejspíš dech. A až si na zámku vyzvednete koš s piknikem pro dva, kde bude mimo jiné i mrazivě vychlazená láhev šampaňského tipuji, že přestane dýchat docela. Po pár oživovacích krocích můžete vyrazit. Cestu na místo Vašeho pikniku Vám zpříjemní celkem jedenáct zahradních labyrintů. Je to něco neuvěřitelného. Romantika, zábava, relaxace a to vše v jednom jediném parku pár kilometrů od Prahy.

autem z Prahy:
Po rychlostní silnici R10 směr Mladá Boleslav, exit 27 - Benátky nad Jizerou směr Lipník, Čachovice, Vlkava - vyznačeno dopravním turistickým značením - hnědé cedule.

autobusem - nejdříve do Nymburka
V Nymburce najdete autobusové nádraží, které je důležitým přestupním místem při jízdě hromadnou dopravou na Loučeň, v těsném sousedství s hlavním vlakovým nádražím. Autobusová zastávka na Loučeni se nachází pouhých 300 m od zámecké brány.

 

Procházka po náplavce Vltavy

Začít můžete náplavkou u Rašínova nábřeží. Táhne se od Vyšehradského tunelu k Jiráskovu mostu. K nezbytnému vybavení na tuto procházku patří rohlíky a chleba pro hladové labutí krky. Když půjdete podél Vltavy v sobotu, narazíte na farmářské trhy, kde určitě uspokojíte i vlastní chuťové buňky. Projdete kolem Tančícího domu a kousek od Mánesa můžete strávit příjemný oběd či večeři na lodi Matylda, která se pyšní neopakovatelným výhledem na Prahu a Pražský hrad. S plnými břichy si pak na Slovanském ostrově vypůjčíte lodičku, a pokud se Vám podaří nespadnout vykoupat se ve Vltavě, můžete tento romantický den zakončit posezením v kavárně Slávie.

Průhonický park a okolí

Procházka v Průhonickém parku Vám možná příliš nápaditá nepřijde. Navíc je tam stále plno lidí takže s romantikou to mnoho společného nemá. Jenže, co když Vám řeknu „nechoďte hlavním vchodem". Při příjezdu z D1 přejeďte hlavní vstup do parku a jeďte autem dál, stále po hlavní. Až dojedete na křižovatku, kterou přejedete rovně a vjedete na lesní cestu. Zaparkujte hned na začátku podél zdi a pokračujte dál rovnou za nosem. Tak po jednom kilometru příjemné, nikým nerušené cesty, dojdete k menší chatové oblasti a tam odbočce vlevo za zeď. Jste v Průhonickém parku, ale bez lidí, obklopeni lesy, sem tam nějakým zajícem či srnkou. Poseďte na pařezech nebo jen tak v trávě. Až se budete vracet, nejspíš Vám bude kručet v břiše. Neopouštějte Průhonice, zastavte se v Hliněné Baště a nebudete litovat. Živí humři a langusty z akvárií, velký výběr steaků, speciality z čerstvých mořských ryb, letní terasa nad rybníčkem, dva oddělené salonky ve věži, to jsou jen některá z překvapení, která Vás v této skvělé restauraci čekají.

Petřín

... všichni na Petřín - ale kudy?
▪ pěšky z Újezda, kde se nejdříve můžete posilnit v Petřínských zahradách - restauraci s úžasným výhledem na matičku Prahu. Pak dál kolem sousoší Olbrama Zoubka na úpatí samotného parku. Dále pak okolo sochy Karla Hynka Máchy, jejímž autorem je Josef Václav Myslbek, furt jen nahoru a nahoru. Odpočinout si a načerpat síly před konečným výstupem na vrchol můžete v restauraci Nebozízek, která je dostupná i lanovou dráhou. 
▪ nebo lanovkou až nahoru se zastávkou přímo u Nebozísku

co dělat, když jste na vrcholu?
▪ získejte nadhled - vystoupejte po točitých schodech Petřínské rozhledny, která byla poprvé slavnostně otevřena již před 121 lety
▪ navštivte miniaturní hrad, který stojí několik metrů od rozhledny a v jehož útrobách se nachází úžasný labyrint opředený strašidelnými historkami o mnoha nerozvážných, kteří se z jeho spárů už nikdy nevymotali. Nenechte si ujít místnost se zakřivenými zrcadly, která upraví Vaše tváře a postavy k nepoznání a navíc pěkně protáhne Vaše bránice 
dopřejte si trochu magie a navštivte Magickou jeskyni Reona Argondiana

Procházka Grébovkou

Přesně na rozhraní Vršovic a Vinohrad se nachází nádherný park, který se rok od roku mění v jedno z nejúžasnějších míst v Praze. Co všechno si můžete v Grébovce užít?
▪ romantický amfiteátr, který právě prošel rozsáhlou rekonstrukcí, stejně jako umělá krápníková jeskyně Grotta z 19. století. V chladných kamenných stěnách si připomenete film Jureje Herze Panna a netvor, který se v těchto tajuplných místech zrodil. 
▪ v kavárně Pavilon Grébovka, si dáte nejen skvělou kávu, ale také si zahrajete starobylé kuželky, které Vás vrátí o pár romantických let zpět
▪ ve Viničním altánu s krásným výhledem na celý park ochutnáte skvělá vína
▪ pokud Vám víno skutečně zachutná, můžete si ho v přilehlém vinném sklípku koupit i sebou domů (přes zimu pouze pátek 14-21)

Pánové, nemusíte se sedřít, když chcete být romantičtí

lodičky na Vltavě patří od pradávna k tomu nejromantičtějšímu, co se dá v Praze podniknout. Především tedy pro dámy. Z pánů obvykle docela solidně lije, obzvláště když se ještě vydaří počasí a celou dobu do nich pere slunce, zatímco dáma je schována pod roztomilým slunečníkem. Tak tomu je teď konec. Mučicí nástroj vyměňte za motorový člun. Mávnutím kouzelného proutku se tak z galejníka stane kapitán. Žádného speciálního oprávnění není třeba a zážitek z plavby je vskutku luxusní.

Jméno
seznamováníosobní rozvojo nás
konzultacekoučink/terapieceník
typy  členstvíimageúrovně služeb
galerie členůTOP programkontakty
ověření profilupro ženyblog
VIP servisopravdovostreference
partner na míru pro media
jak se seznámitpro páryobch. podmínky
tipy na randepárový koučinkochrana dat
časté dotazymediaceetický kodex
právodárkové poukazy
   
   
facebook twitter© 2011-21 ALS Euro s.r.o.
Konzultace probíhají osobně v kanceláři i online!
Seznamovací a rozvojová agentura Náhoda
Košík
SEZNAMOVACÍ SLUŽBY      OSOBNÍ ROZVOJ     PRO PÁRY     CENÍK     BLOG     KONTAKT
Registrace do seznamky         Přihlášení pro členy        Objednávka členství        Úvodní konzultace        VIP služby
Neslouží k vyhledávání členů
Seznámení, seznamka - najděte životní štěstí ve vážném vztahu
kalendář akcí
KOŠÍK: 0